Канікулы

ПЛАН

работы педагагічнага калектыву

 на перыяд вясновых канікул з 29.03.2021 па 03.04.2021

 

 

Дата

Змест работы

Адказныя

штодзённа

 

-  Індывідуальныя заняткі з матывіраванымі вучнямі ў “Школе алімпійскага рэзерву”, карэкцыйныя заняткі са слабапаспяваючымі вучнямі.

-  Работа ў вучэбных кабінетах: афармленне матэрыялаў тэматычнага кантролю за III чвэрць, сістэматызацыя дыдактычнага матэрыялу па прадмеце, папаўненне дыдактычным матэрыялам, распрацоўкамі ўрокаў, пазакласных мерапрыемстваў віртуальных кабінетаў.

- Падрыхтоўка да ўдзелу ў конкурсе юных чытальнікаў “Жывая класіка”.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

Загадчыкі кабінетаў

 

 

 

 

 

Маліноўская Н.І.

29.03.2021

панядзелак

11.00-13.00

 

 

 

 

 

 

 

-    Афармленне класных журналаў 2-8 класаў.

-    Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд па вучэбных прадметах “Беларуская мова і літаратура”, “Англійская мова” школьнікаў сярэдняга звяна.

-    Афармленне справаздач аб выкананні вучэбных праграм за IІІ чвэрць.

-    Падрыхтоўка да ўдзелу ў трэцім этапе раённага конкурсу маладых педагогаў “Шлях у прафесію”.

-    Унясенне вынікаў кантролю за якасцю навучання за ІІІ чвэрць у электронную форму ўпраўлення па адукацыі, спорце і турызме.

Класныя кіраўнікі 2-8 кл.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

 

Настаўнікі-прадметнікі

 

Хаванская Н.У., Міхалоўскі В.В. Хаванская Н.У.

 

30.03.2021

аўторак

11.00-13.00

 

 

 

 

 

 

 

14.00-15.30

-    Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд па вучэбных  прадметах “Беларуская мова і літаратура”, “Матэматыка”  школьнікаў сярэдняга звяна.

-    Удзел у выязных базавых курсах для педагагічных работнікаў раёна.

-    Удзел у фінале раённага конкурсу маладых педагогаў “Шлях у прафесію”.

 

  - Удзел у РМА загадчыкаў, намеснікаў ВПК.

- Педагагічны савет.

-   Афармленне і прадастаўленне пратаколаў бацькоўскіх сходаў.

-   Планаванне работы ўстановы на красавік.

-    Праверка афармлення класных журналаў.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

Вашкевіч С.І.,

Мамчыц М.М.

Наумовіч А.М., Казак С.У.,

Хаванская Н.У., Міхалоўскі В.В.

Хаванская Н.У.

Кіраўніцтва

Кл. кіраўнікі 2-8 кл.

 

Кіраўніцтва

Хаванская Н.У.

31.03.2021

серада

11.00-13.00

 

 

 

09.00-10.00

 

 

 

 

 

 

 

14.45-15.30

-    Падбор матэрыялу і выпуск прадметных газет № 4, абнаўленне матэрыялаў вугалка чытача.

-    Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд па вучэбных прадметах “Беларуская мова і літаратура”, “Англійская мова”  школьнікаў сярэдняга звяна.

-    Нарада пры дырэктару.

-   Састаўленне графіка ўрокаў з выкарыстаннем    

   мультымедыйнай прэзентацыі, праграмы MyTestX  

   на IV чвэрць.

- Удзел у канферэнцыі для настаўнікаў-дэфектолагаў  па падрыхтоўцы да конкурса “Сучасныя педагагічныя тэхналогіі ў спецыяльнай адукацыі”.

- Удзел у РМА настаўнікаў працоўнага навучання.

- Аб’яднанне па інтарэсах “Асновы праграмавання Scratch”.

Загадчыкі кабінетаў

 

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

 

Кіраўніцтва

Хаванская Н.У.,

настаўнікі-прадметнікі

Хаванская Н.У., Антановіч А.П.

 

Горбач С.В.

Піструй М.В.

01.04.2021

чацвер

11.00-13.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.45-15.30

-    Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд па вучэбных прадметах “Матэматыка”,  “Англійская мова” школьнікаў сярэдняга звяна.

-    Удакладненне графіка кантрольных работ  

на  IV чвэрць.

- Удзел у фінале раённага конкурсу работ даследчага  характару навучэнцаў Клецкага раёна «Дерзайте, вы талантливы!» па беларускай літаратуры, матэматыцы.

- Удзел у складзе камісій раённага конкурсу работ даследчага  характару навучэнцаў Клецкага раёна «Дерзайте, вы талантливы!» па рускай мове і літаратуры, інфарматыцы, гісторыі.

- Удзел у РМА настаўнікаў АБЖ.

- Аб’яднанне па інтарэсах “На крылах надзеі”.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

Хаванская Н.У.,

настаўнікі-прадметнікі

Маліноўская Н.І.,

Забэла С.У.

 

Наумовіч А.М.,

Забэла С.У.,

Муравейка І.С.

 

Казак С.У.

Маліноўская Н.І.

02.04.2021

пятніца

11.00-13.00

 

 

 

 

-    Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд па вучэбных прадметах “Беларуская мова і літаратура”, “Матэматыка” школьнікаў сярэдняга звяна.

-    Работа ў вучэбных кабінетах.

-    Удзел у раённай навукова-практычнай канферэнцыі “Кампетэнтнасны падыход у адукацыі: рэалізацыя, праблемы, перспектывы”.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

 

Загадчыкі кабінетаў

Хаванская Н.У.,

Піструй М.В.

03.04.2021

субота

 

-    Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд па вучэбных прадметах “Беларуская мова і літаратура”, “Матэматыка” школьнікаў сярэдняга звяна.

-    Мерапрыемствы згодна з планам шостага школьнага дня.

- Акцыя “Міншчына спартыўная. Вясна”.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

Маліноўская Н.І.

 

Маліноўская Н.І.

                                                                                                                             

План

выхаваўчых мерапрыемстваў на вясновых канікулах

з 29.03.2021 па 03.04.2021

 

№ п/п

Назва

мерапрыемства

Дата,

час, месца правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.

Кніжная латарэя

“Чытаем разам”

29.03.2021-03.04.2021,

бібліятэка

2-8 кл.

Бібліятэкар

Горбач С.В.

2.

Выстава ў школьным краязнаўчым музеі “Старонкі гісторыі Клеччыны”

29.03.2021-03.04.2021,

школьны музей

2-8 кл.

Настаўнік гісторыі Муравейка І.С.

3.

Віктарына 

“Свет прафесій”

29.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 3

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

4.

Экалагічная гадзіна “Беражы свой дом, сваю планету!”

29.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 4

4 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

5.

Інтэлектуальны турнір “Скарбы роднага краю”

29.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет

бел. мовы

6 кл.

Класны кіраўнік Маліноўская Н.І.

6.

Практыкум

“Культура паводзін”

29.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет

прац. нав.

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

7.

Экалагічны  калейдаскоп

“Прырода – наш дом”

30.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 2

2 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

8.

Экскурсія ў прыроду “Паназіраем за зменамі”

30.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 3

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

9.

Гадзіна карысных парад “Здаровы я – здаровая краіна”

30.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет

англ. мовы

7 кл.

Класны кіраўнік Піструй  М.В.

10.

Віртуальная экскурсія “Музей Вялікай Айчыннай вайны”

30.03.2021, 11.00-12.00,

музей

5-8 кл.

Кіраўнік музея Муравейка І.С.

11.

Круглы стол

“Для вас і пра вас”

31.03.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 4

5 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

12.

Гадзіна карысных парад “Паводзіны на вадаёмах”

01.04.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 4

4 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

13.

Жартоўна-гульнявая праграма “Пасмяёмся разам”

01.04.2021, 10.00-11.00,

кабінет

прац. нав.

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

14.

Спартыўная гульня “Футбольны матч”

01.04.2021, 11.00-12.00,

спартыўная зала

5-8 кл.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя Лемеш У.В.

15.

Інфармацыйная падказка “Бяспека на вадзе”

02.04.2021, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 4

5 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

16.

Віртуальнае падарожжа “Па старонках любімых кніг”

02.04.2021, 10.00-11.00,

кабінет

англ. мовы

7 кл.

Класны кіраўнік Піструй  М.В.

17.

Аперацыя “Абеліск”

02.04.2021, 11.00-12.00,

тэрыторыя помніка

6-8 кл.

Настаўнік беларускай мовы

і літаратуры Маліноўская Н.І.

18.

Літаратурная гасцёўня “Кніга – мудры дарадчык і сябар”

03.04.2021, 09.00-10.00,

бібліятэка

2-5 кл.

Бібліятэкар

Горбач С.В.

19.

Экскурсія ў Галавацкую сельскую бібліятэку “Свет кніг”

03.04.2021, 09.00-10.00,

Галавацкая сельская бібліятэка

6-8 кл.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры,

Маліноўская Н.І., бібліятэкар Галавацкай СБ Карсюк Г.В.

20.

Спартыўнае спаборніцтва “Казачныя эстафеты”

03.04.2021, 11.00-12.00,

спартыўная зала

1-7 кл.

Класны кіраўнік

Горбач С.В.

 

Намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце                        Н.У.Хаванская

ПЛАН

работы педагагічнага калектыву

 на перыяд зімовых канікул з 28.12.2020 па 09.01.2021

 

Дата

Змест работы

Адказныя

штодзённа

 

 -   Індывідуальныя заняткі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд малодшых школьнікаў (2-4 кл.), школьнікаў   сярэдняга звяна (5-8 кл.).

 -   Карэкцыйныя заняткі са слабапаспяваючымі вучнямі

 -   Работа ў вучэбных кабінетах: афармленне матэрыялаў тэматычнага кантролю за I паўгоддзе, сістэматызацыя дыдактычнага матэрыялу па прадмеце, абнаўленне картатэкі вучэбных заняткаў з выкарыстаннем мультымедыйнай прэзентацыі, праграмы MyTestX.

- Работа над папаўненнем метадычным, дыдактычным, раздатачным, наглядным матэрыялам віртуальных кабінетаў.

- Індывідуальная работа з вучнямі па падрыхтоўцы да школьнай навукова-практычнай канферэнцыі “Мечтайте, ищите, дерзайте!”

 

Настаўнікі 2, 3, 4 класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

Настаўнікі-прадметнікі

Загадчыкі кабінетаў

 

 

 

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

28.12.2020

панядзелак

 

        09.00

 

10.00-11.00

- Афармленне і прадастаўленне ва ўпраўленне па адукацыі, спорце і турызме Клецкага райвыканкама педагагічных вымярэнняў вынікаў  паспяховасці вучняў за II чвэрць.

- Удзел у Х Рэспубліканскім калядным фестывалі педагагічнага майстэрства (настаўнікі пачатковых класаў).

- Нарада пры дырэктару.

- Афармленне класных журналаў 2-8 класаў.

- Афармленне справаздач аб выкананні вучэбных праграм за II чвэрць.

- Удзел у раённым МА настаўнікаў вучэбнага прадмета “Мастацтва” (у дыстанцыйнай форме).

- Выпуск школьнага метадычнага часопіса “Метадычны веснік”.

Хаванская Н.У.

 

 

Казак С.У.

 

Кіраўніцтва

Кл. кіраўнікі 2-8 кл.

Настаўнікі-прадметнікі

 

Муравейка І.С.

 

Хаванская Н.У.

29.12.2020

аўторак

 

 

 

 

09.00,

15.00

 

 

12.00

- Праверка афармлення класных журналаў.

- Пасяджэнне школьнага МА настаўнікаў грамадска-гуманітарнага і прыродазнаўча-матэматычнага цыклаў. Дзелавая гульня “Кантрольна-ацэначная дзейнасць настаўніка як неабходная ўмова кіравання якасцю адукацыі”.

- Удзел у Х Рэспубліканскім калядным фестывалі педагагічнага майстэрства (настаўнікі рускай мовы і літаратуры, англійскай мовы).        

- Удзел у семінары настаўнікаў працоўнага навучання (абслуговая праца) “Удасканаленне прадметнай кампетэнцыі настаўнікаў працоўнага навучання” (у дыстанцыйнай форме).

- Афармленне і прадастаўленне пратаколаў бацькоўскіх сходаў.

Хаванская Н.У.

Забэла С.У.

 

 

 

 

Хаванская Н.У.,

Піструй М.В.

 

Горбач С.В.

 

 

 

Кл. кіраўнікі 2-8 кл.

 

30.12.2020

серада

 

 

 

 

09.00,

11.00

- Пасяджэнне школьнага МА настаўнікаў пачатковых класаў і выхавальнікаў дашкольнай адукацыі. Дзелавая гульня “Кантрольна-ацэначная дзейнасць на ўроку як неабходная ўмова авалодання вучнямі пачатковых класаў ведамі, уменнямі, навыкамі, набыццё вопыту дзейнасці пры аперыраванні імі”.

- Удзел у Х Рэспубліканскім калядным фестывалі педагагічнага майстэрства (настаўнікі матэматыкі, эстэтычнага курсу (музыка, выяўленчае мастацтва).

- Субяседаванне з педагагічнымі работнікамі па ўзгадненні нагрузкі на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года.

- Удзел у раённым навагоднім свяце “Цудоўнай ёлкі карагод”.

-        Карэкціроўка раскладу вучэбных заняткаў на                    II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года.

 

Казак С.У.

 

 

 

 

 

Забэла С.У., Горбач Т.Л.

Міхалоўскі В.В.,

 

Кіраўніцтва, прафкам

 

Маліноўская Н.І.

 

Хаванская Н.У.

 

31.12.2020

чацвер

- Работа з каляндарна-тэматычным планаваннем: разлік вучэбных гадзін на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года.

- Планаванне работы ўстановы на студзень.

Настаўнікі-прадметнікі

 

 

Кіраўніцтва

01.01.2021

З НОВЫМ ГОДАМ, ПАВАЖАНЫЯ КАЛЕГІ!

02.01.2021

субота

 

- Работа згодна з планам 6-га школьнага дня. Дзень малой радзімы.

- Акцыя “Міншчына спартыўная. Зіма”.

Маліноўская Н.І.

 

 

04.01.2021

панядзелак

 

 

- Улік дзяцей па мікрараёне ўстановы, якія падлягаюць навучанню.

- Падбор матэрыялу і выпуск прадметных газет № 3, абнаўленне матэрыялаў вугалка чытача.

- Удзел у раённых метадычных аб’яднаннях настаўнікаў рускай мовы і літаратуры, інфарматыкі, хіміі (у дыстанцыйнай форме).

- Састаўленне графіка правядзення класных і інфармацыйных гадзін у другім паўгоддзі 2020/2021 навучальнага года.

Камісія па ўліку дзяцей

 

Загадчыкі кабінетаў

 

Хаванская Н.У.,

Забэла С.У.,

Антановіч Д.А.

Маліноўская Н.І.

05.01.2021

аўторак

- Удзел у пасяджэнні раённага метадычнага савета настаўнікаў-дэфектолагаў (у дыстанцыйнай форме).

- Удзел у раённых метадычных аб’яднаннях настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры, матэматыкі, гісторыі, геаграфіі (у дыстанцыйнай форме).

- Састаўленне графіка ўрокаў з выкарыстаннем мультымедыйнай прэзентацыі, праграмы MyTestX на III чвэрць.

Антановіч А.П.

 

Маліноўская Н.І.,

Забэла С.У., Муравейка І.С., Антановіч Д.А. Хаванская Н.У., настаўнікі-прадметнікі

 

06.01.2021

серада

-   Удзел у раённых метадычных аб’яднаннях настаўнікаў фізікі, замежнай мовы, біялогіі, фізічнай культуры і здароўя, школьных бібліятэкараў (у дыстанцыйнай форме).

 

- Састаўленне графіка кантрольных работ на III чвэрць.

 

- Састаўленне графікаў работы вучэбных кабінетаў на     ІІ паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года.

- Пасяджэнне савета ўстановы адукацыі.

Мамчыц М.М.,

Піструй М.В.,

Антановіч Д.А.,

Лемеш У.В., Горбач С.В.

Хаванская Н.У., настаўнікі-прадметнікі

Загадчыкі кабінетаў

 

Кіраўніцтва

07.01.2021 , 08.01.2021

З КАЛЯДАМІ, ПАВАЖАНЫЯ КАЛЕГІ!

09.01.2021

субота

-    Работа згодна з планам 6-га школьнага дня. Дзень здароўя.

- Акцыя “Міншчына спартыўная. Зіма”.

Маліноўская Н.І.,

 

Міхалоўскі В.В.

 

 

 

Намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце                             Н.У.Хаванская

План

выхаваўчых мерапрыемстваў на зімовых канікулах

Дзяржаўнай установы адукацыі

 “Гурнаўшчынскі вучэбна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад - базавая школа Клецкага раёна”

з 26.12.2020 па 10.01.2021

 

№ п/п

Назва

мерапрыемства

Дата, час, месца

правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.

Навагодняя дабрачынная акцыя “Нашы дзеці”

26.12.2020-10.01.2021

2-8 кл.,

выхаванцы дашк. гр.

Кіраўніцтва,

класныя кіраўнікі, выхавальнік дашкольнай адукацыі

2.

Кніжны джэм

“Чытаем разам”

26.12.2020-10.01.2021, бібліятэка

 

2-8 кл.

 

Бібліятэкар

Горбач С.В.

3.

Аперацыя

“Абеліск”

26.12.2021,

06.01.2021, 11.00, тэрыторыя помніка

5-8 кл.

Настаўнік беларускай мовы

і літаратуры Маліноўская Н.І.

4.

Творчы праект “Кожны з нас прыпасае радзімы куток...”

26.12.2021-

08.01.2021,  музей

2-8 кл.

Кіраўнік музея Муравейка І.С.

5.

Святочны дыліжанс “Новы год крочыць па планеце”

26.01.2020,

9.00, кабінет пач.кл. № 2

2-5 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

6.

Гадзіна бяспекі

“Новы год без прыгод”

26.01.2020, 9.00, кабінет англ.мовы

6-8 кл.

Класны кіраўнік Піструй М.В.

7.

Спартыўны турнір “Настольны тэніс”

26.01.2020, 10.00, спартыўная зала

2-8 кл.

Класны кіраўнік Піструй М.В.

8.

Святочная праграма “Прыгоды каля навагодняй ёлкі”

26.01.2020, 11.00, актавая зала

2-8 кл.,

выхаванцы дашк. гр.

Настаўнік беларускай мовы

і літаратуры Маліноўская Н.І.

9.

Віртуальнае падарожжа “У госці да Дзеда Мароза”

28.12.2019, 10.00, кабінет пач.кл. № 3

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

10.

Віртуальны экскурс “Па сцежках роднага краю”

28.12.2020, 10.00, кабінет бел.мовы і літ.

6 кл.

Класны кіраўнік Маліноўская Н.І.

11.

Фотавернісаж “Казачны свет прыроды”

28.12.2020, 10.00, кабінет хіміі

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

12.

Пазнавальны пазл “Новы год крочыць да нас”

29.12.2019, 10.00, кабінет пач.кл. № 3

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

13.

Пазнавальная гадзіна “Белавежская пушча – скарбніца беларускай прыроды”

29.12.2020, 10.00, кабінет англ.мовы

7 кл.

Класны кіраўнік Піструй М.В.

14.

Гадзіна здароўя

“Калейдаскоп спартыўных гульняў “

29.12.2020, 11.00, спартыўная зала

2-8 кл.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя Лемеш У.В.

15.

Пазнавальны экскурс “Гісторыя Новага года”

30.12.2020, 10.00, кабінет гісторыі

5 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

16.

Пазнавальнае падарожжа “Наша здароўе ў нашых руках”

30.12.2020, 10.00, кабінет пач.кл. № 2

2 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

17.

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

31.12.2020, 10.00, кабінет хіміі

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

18.

Гульнявое асарці “Зімачка-зіма”

31.12.2020, 10.00, кабінет пач.кл. № 4

4 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

19.

Творчы праект

“Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

02.01.2021, 10.00, кабінет бел.мовы

 

6-8 кл.

Настаўнік беларускай мовы

 і літаратуры Маліноўская Н.І.

20.

Спартыўны крос “Сцежкамі роднага краю”

02.01.2021, 11.00,

стадыён (спарт. зала)

2-8 кл.

Настаўнік беларускай мовы

і літаратуры Маліноўская Н.І.

21.

Вусны часопіс “Вучымся жыць дружна”

04.01.2021, 10.00, кабінет пач.кл. № 2

2 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

22.

Віктарына “У свеце казак”

04.01.2021, 10.00, кабінет пач.кл. № 3

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

23.

Анлайн-фотастудыя “Каляндар для сям’і”

04.01.2021, 10.00, кабінет бел.мовы

6 кл.

Класны кіраўнік Маліноўсая Н.І.

24.

Краязнаўчая вандроўка “Традыцыі і звычаі беларусаў”

04.01.2021, 10.00, кабінет хіміі

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

25.

Фальклорная гасцёўня “Ехала Каляда ў чырвоным вазочку”

05.01.2021, 10.00, кабінет пач.кл. № 3

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

26.

Этнаграфічная віктарына “Загадкі Зюзі”

05.01.2021, 10.00, кабінет англ.мовы

7 кл.

Класны кіраўнік Піструй М.В.

27.

Святочная выстава “Калядныя традыцыі”

05.01.2021,

11.00,

музей

2-8 кл.

Кіраўнік музея Муравейка І.С.

28.

Спартыўная праграма

“У здаровым целе - здаровы дух”

05.01.2021,

12.00,

спартыўная зала

2-8 кл.

Настаўнік фізічнай культуры і здароўя Лемеш У.В.

29.

Пазнавальнае асарці “Як захаваць здароўе зімой”

06.01.2021, 10.00, кабінет пач.кл. № 2

2 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

30.

Гадзіна зносін “Адзін дома”

06.01.2021, 10.00, кабінет гісторыі

5 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

31.

Творчы праект

“Мне засталася спадчына”

06.01.2021, 10.00, кабінет англ.мовы

7 кл.

Класны кіраўнік Піструй М.В.

32.

Пазнавальнае падарожжа “Калядная зорка”

08.01.2021, 10.00, кабінет пач.кл. № 4

4 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

33.

Віктарына “Курыць – здароўю шкодзіць”

08.01.2021, 11.00, кабінет гісторыі

5 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

34.

Святочны калейдаскоп “Калядныя традыцыі”

08.01.2021, 10.00, кабінет бел.мовы

6 кл.

Класны кіраўнік Маліноўская Н.І.

35.

Гадзіна этычных парад “Этыкет паміж хлопчыкамі і дзяўчынкамі”

08.01.2021, 10.00, кабінет гісторыі

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

36.

Інтэлектуальнае асарці “Здаровая ўсмешка”

09.01.2021,

10.00, кабінет пач.кл. № 2

2-5 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

37.

Гульнявая праграма “Весела гуляем – здароўе захаваем”

09.01.2021,

10.00, кабінет бел.мовы

2-5 кл.

Настаўнік беларускай мовы

і літаратуры Маліноўская Н.І., мастацкі кіраўнік Галавацкага СДК

Рачэк М.І.

38.

Спартыўны конкурс “Снежны снайпер”

09.01.2021,

10.00, спартыўная зала (стадыён)

2-8 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

 

ПЛАН

работы педагагічнага калектыву

 на перыяд асенніх канікул з 02.11.2020 па 07.11.2020

 

 

Дата

Змест работы

Адказныя

штодзённа

 

- Карэкцыйныя заняткі са слабапаспяваючымі вучнямі.

 

 

- Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі.

 

 

 

- Работа ў вучэбных кабінетах: афармленне матэрыялаў тэматычнага кантролю за I чвэрць, сістэматызацыя дыдактычнага матэрыялу       па прадмеце.

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

Адказныя за арганізацыю работы ў вучэбным кабінеце

 

 

02.11.2020

панядзелак

11.00-13.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Афармленне  класных журналаў 2-8 класаў.

 

 

- Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да другога этапу рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце “Фізічная культура і здароўе”            (8 клас), раённых алімпіяд малодшых школьнікаў (3, 4 класы), раённых алімпіяд вучняў другой ступені агульнай сярэдняй адукацыі (5-8 класы).

 

- Праверка афармлення класных журналаў.

 

- Афармленне справаздач аб выкананні вучэбных праграм за I чвэрць.

Класныя кіраўнікі 2-8 класаў

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

 

 

 

Хаванская Н.У.

 

Настаўнікі-прадметнікі

 

03.11.2020

Аўторак

 

 

 

 

 

 

11.00-13.00

 

 

 

 

- Удзел у правядзенні другога этапу рэспубліканскай алімпіяды па фізіцы, праверцы алімпіядных работ па беларускай мове і літаратуры (І тур).

 

- Удзел у раённым метадычным аб’яднанні намеснікаў дырэктара ВПК.

 

- Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да другога этапу рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце “Фізічная культура і здароўе” (8 клас), раённых алімпіяд малодшых школьнікаў (3, 4 класы), раённых алімпіяд вучняў другой ступені агульнай сярэдняй адукацыі (5-8 класы).

 

Забэла С.У.,

Маліноўская Н.І.

 

 

 

Хаванская Н.У.

 

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

04.11.2020

серада

 

 

 

11.00-13.00

 

 

- Удзел у правядзенні другога этапу рэспубліканскай алімпіяды па грамадазнаўству, праверцы алімпіядных работ па беларускай мове і літаратуры (ІІ тур).

 

- Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да другога этапу рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце “Фізічная культура і здароўе” (8 клас), раённых алімпіяд малодшых школьнікаў (3, 4 класы), раённых алімпіяд вучняў другой ступені агульнай сярэдняй адукацыі (5-8 класы).

 

- Афармленне і прадастаўленне ва ўпраўленне па адукацыі, спорце і турызме Клецкага райвыканкама педагагічных вымярэнняў вынікаў  паспяховасці вучняў за I чвэрць.

 

- Афармленне і прадастаўленне пратаколаў бацькоўскіх сходаў.

Муравейка І.С.,

Маліноўская Н.І.

 

 

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

 

 

 

Хаванская Н.У.

 

 

 

 

Класныя кіраўнікі 2-8 кл.

 

05.11.2020

чацвер

 

 

11.00-13.00

 

 

 

 

 

13.00-14.00

- Удзел у другім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце “Фізічная культура і здароўе” (1 тур).

 

- Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд малодшых школьнікаў (3, 4 класы), раённых алімпіяд вучняў другой ступені агульнай сярэдняй адукацыі (5-8 класы).

 

- Педагагічны кансіліум “Адаптацыя да навучання на другой ступені агульнай сярэдняй адукацыі”.

 

Лемеш У.В.,

Хаванская Н.У.

 

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

 

 

Кіраўніцтва

06.11.2020

пятніца

 

11.00-13.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Удзел у правядзенні другога этапу рэспубліканскай алімпіяды па геаграфіі.

 

- Індывідуальныя заняткі з адоранымі вучнямі па падрыхтоўцы да раённых алімпіяд малодшых школьнікаў (3, 4 класы), раённых алімпіяд вучняў другой ступені агульнай сярэдняй адукацыі (5-8 класы).

- Падбор матэрыялу і выпуск прадметных газет     № 2, абнаўленне матэрыялаў вугалка чытача, матэрыялу для зрокавай гімнастыкі.

 

- Састаўленне графіка ўрокаў з выкарыстаннем мультымедыйнай прэзентацыі, праграмы My TestX на II чвэрць.

 

- Пасяджэнне бацькоўскага ўніверсітэта для бацькоў выхаванцаў дашкольнай групы. Практыкум “Значэнне сямейных традыцый у фарміраванні і развіцці дзіцяці”.

 

Наумовіч А.М.

 

 

Настаўнікі пачатковых класаў, настаўнікі-прадметнікі

 

 

Адказныя за арганізацыю работы ў вучэбным кабінеце

 

 

Хаванская Н.У.

 

 

 

Хаванская Н.У.

07.11.2020

субота

 

Са святам, паважаныя калегі!

 

План

выхаваўчых мерапрыемстваў на асенніх канікулах

Дзяржаўнай установы адукацыі

“Гурнаўшчынскі вучэбна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад - базавая школа Клецкага раёна”

з 01.11.2020 па 08.11.2020

 

№ п/п

Назва

мерапрыемства

Дата,

час, месца правядзення

Удзельнікі

Адказныя

1.

Кніжны буккросінг “Чытаем разам”

01.11.2020-08.11.2020,

бібліятэка

2-8 кл.

Бібліятэкар

Горбач С.В.

2.

Літаратурны круіз

“Па старонках любімых кніг”

02.11.2020,

10.00-11.00,

кабінет

хіміі і біялогіі

8 кл.

Класны кіраўнік Горбач С.В.

3.

Школа піянерскага актыву “Лідар”

02.11.2020,

10.00-11.00, кабінет беларускай мовы і літаратуры

5-7 кл.

Настаўнік беларускай мовы і літаратуры Маліноўская Н.І.

4.

Экскурсія ў Галавацкую сельскую бібліятэку “Замест Google ў бібліятэку”

03.11.2020, 10.00-11.00,

Галавацкая сельская бібліятэка

3 кл.

Класны кіраўнік Казак С.У.

5.

Віртуальнае падарожжа “Самы родны сэрцу вугалок”

03.11.2020, 10.00-11.00,

кабінет

англ. мовы

6 кл.

Класны кіраўнік Піструй М.В.

6.

Пазнавальны экскурс “Мая спадчына”

05.11.2020, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 2

2 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.

7.

Віртуальная экскурсія

“Беларускі дзяржаўны музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны”

05.11.2020, 11.00-12.00,

школьны музей

6-8 кл.

Настаўнік гісторыі Муравейка І.С.

8.

Гульня-падарожжа “Крыніцы энергіі”

06.11.2020, 10.00-11.00,

кабінет пач.кл. № 4

4 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

9.

Гадзіна роздуму

“Без чалавечнасці не будзе вечнасці”

06.11.2020, 10.00-11.00,

кабінет гісторыі

5 кл.

Класны кіраўнік Горбач Т.Л.

10.

Конкурс эрудытаў “Роднае зямлі карэнні”

06.11.2020, 10.00-11.00,

кабінет

бел. мовы

6 кл.

Класны кіраўнік Маліноўская Н.І.

11.

Спартыўны конкурс “Восеньскія эстафеты”

06.11.2020, 11.00-12.00,

стадыён (спартыўная зала)

2-6 кл.

Класны кіраўнік Міхалоўскі В.В.